15.02.2023 ✍︎ Iveta
Zapisovat si do mapy místa, na kterých se nám s dětmi líbí, jsem chtěla začít už v době, kdy jsem děti hlídala jako chůva, tedy skoro deset let zpátky... Mapu jsem ale nakonec založila až s narozením vlastní dcery. 
Postupně si sem ukládáme adresy míst, na která rádi vyrážíme s dětmi, nebo která chceme ozkoušet. Hodí se mít nápady uložené na jednom místě, ať je potom nemusíme lovit v hlavě. Když se chceme někde sejít s kamarády, můžeme jednoduše v mobilu otevřít mapu a vybrat místo, na kterém se shodneme. Link můžu taky nasdílet tátovi, babičkám, dědečkům, tetičkám a chůvám, aby se mohli inspirovat, kam si vyrazit s dětmi hrát, když jsou spolu.
Budeme mít radost, když mapa poslouží jako inspirace i vám.
V mapě najdete tipy na:
🎠 Zábavná místa pro děti jako zoo, aquacentra, muzea, galerie, knihovny a další místa určená dětem, ale i jiná místa, která děti baví.
🧸 Dětské koutky v restauracích a kavárnách, tedy místa, na která můžeme vyrazit společně na něco dobrého a děti se tu zabaví.
🏰 Dětské herny, ve kterých se děti naplno vyřádí.
🌳 Venkovní hřiště a parky
🛍 Obchody s dětským zbožím, a to nejen hračkářství, ale i dětská knihkupectví, obchody s dětským oblečením, nábytkem, vybavením atp.
A další skvělá místa, která děti (i rodiče) ocení.
V závorce je vždy číslovkou označena část Prahy, kde se místo nachází.
Místa označená 
⏰ jsou otevřena jen dočasně.
Kde hledat další tipy?
Naše mapa rozhodně není vyčerpávající, i když si ji průběžně aktualizujeme a doplňujeme o nové tipy. Určitě ale doporučujeme sledovat další rodiče, kteří rádi sdílí, co nového objeví. 
Skvělou inspiraci najdete třeba v mapě Mami kam? Nebo na webových stránkách Ověřeno rodiči, Pražské zkratky nebo Rodina cestuje – ti vydali i tištěný průvodce Kam v Praze s dětmi, když prší?
Moc se nám také líbí krásně ilustrovaná brožura pro procházku Prahou Praha:děti (online ke stažení) od Prague City tourism, a jejich přehledný web Kam s dětmi, aby se v Praze nenudily.
Velkou radost nám potom udělala nová praktická aplikace Kidee, která byla spuštěna na konci roku 2022. V ní najdete spoustu tipů, kam s dětmi, a to po celé republice.​​​​​​​​​​​​​​
Mimo tyto weby a jejich sítě doporučujeme sledovat ještě další skvělé profily na instagramu 
👉
@kolik_ma_praha_vezi
👉
@tipyprodeti
👉
@kids_trips_diary 
A u koho hledat inspiraci na další výlety nejen po Česku se brzy dočtete v dalším příspěvku!
❤︎
Jestli máte další tipy, budeme moc rády, když se s námi o ně také podělíte!
Pošlete nám je do zprávy třeba tady nebo přes instagram / facebook
a my je rády zařadíme na mapu
POSLAT
Thank you!
tags – aby bylo snazší mapu na netu najít: KUKKU hravá mapa Prahy, kde si hrát v Praze, Praha s dětmi, děti v Praze, kam s dětmi v Praze, výlet do Prahy, víkend v Praze, dětské koutky v Praze, dětské herny v Praze, dětská hřiště v Praze, pražské hračkářství, galerie a muzea pro děti, dětské knihkupectví, dětské knihovny, venkovní hřiště a parky, tipy pro rodiče, tipy pro maminky, jak zabavit děti, pražská místa, která děti baví