15.02.2023 (aktualizováno 12.02.2024) ✍︎ Iveta
Kam vyrazit v Praze s miminky, s batolaty, se staršími dětmi? Kde si to užijí malí i velcí? Kde mají zázemí pro přebalení miminka?  
Zapisovat si do mapy místa, na kterých se nám s dětmi líbí, jsem chtěla začít už v době, kdy jsem děti hlídala jako chůva, tedy skoro deset let zpátky... Mapu jsem ale nakonec založila až s narozením vlastní dcery. 
Postupně si sem ukládáme adresy míst, na která rádi vyrážíme s dětmi, nebo která chceme ozkoušet. Hodí se mít nápady uložené na jednom místě, ať je potom nemusíme lovit v hlavě. Když se chceme někde sejít s kamarády, můžeme jednoduše v mobilu otevřít mapu a vybrat místo, na kterém se shodneme. Link můžu taky nasdílet tátovi, babičkám, dědečkům, tetičkám a chůvám, aby se mohli inspirovat, kam si vyrazit s dětmi hrát, když jsou spolu.
Budeme mít radost, když mapa poslouží jako inspirace i vám. A protože jsem časem zjistila, že podobné mapy si vytvářejí i další rodiče, ukládám sem i doporučení na ty nejzajímavější, koukněte na ně! ☺️
V mapě najdete tipy na:
🎠 Zábavná místa pro děti jako muzea, galerie, knihovny, divadla, kina, zoo, aquacentra, lunaparky a další místa určená dětem, ale i jiná místa, která děti baví.
🧸 Dětské koutky v restauracích a kavárnách, tedy místa, na která můžeme vyrazit společně na něco dobrého a děti se tu zabaví.
🏰 Dětské herny, ve kterých se děti naplno vyřádí.
🌳 Venkovní hřiště a parky
🛍 Obchody s dětským zbožím, a to nejen hračkářství, ale i dětská knihkupectví, obchody s dětským oblečením, nábytkem, vybavením atp.
A další skvělá místa, která děti (i rodiče) ocení.
V závorce je vždy číslovkou označena část Prahy, kde se místo nachází.
Místa označená 
⏰ jsou otevřena jen dočasně. 
A kdo inspiruje nás?
Naše mapa rozhodně není vyčerpávající, i když si ji průběžně aktualizujeme a doplňujeme o nové tipy. Ale ukládáme si hlavně ta místa, která něčím zaujmou právě nás, neukládáme si vše. A spoustu z nich objevíme hlavně díky jiným aktivním rodičům, kteří rádi sdílí, co nového objeví. 
🚸 Dětské koutky, herničky a baby-friendly místa v Praze 
Tato facebooková skupina je za nás asi nejaktuálnější místo, kde hledat i sdílet inspiraci, včetně možnosti přispívat do nejobsáhlejší mapy babyfriendly míst v Praze i celé zemi. Mapa je nově dostupná na adrese
map.tweenip.cz I když známe Báru, která skupinku v roce 2019 založila a věnuje jí spoustu svého času, my ji objevili vlastně až teprve nedávno, a je to škoda, měl by ji znát každý rodič! 
🚸 Ověřeno rodiči 
Upřímné rodičovské recenze stovek nejlepších míst, kam vyrazit s dětmi. Web založili tři rodiče, Michal, Petra a Romana, a v přispívání pokračují desítky dalších rodičů.

🚸 Pražské zkratky 
Ověřené tipy „kam v Praze s dětmi“, které mají usnadnit a zjednodušit plánování výletu do Prahy. Web, zpravodaj a facebookovou skupinu spravuje maminka třech dětí Růžena.
🚸 Rodina cestuje 
Blog o cestování s malými dětmi vede maminka třech dětí Sylva, na webu najdete skvělé tipy o Praze, rodina vydala i tištěný průvodce
Kam v Praze s dětmi, když prší? 
🚸 Prague City tourism 
Pražské Turistické informační centrum má hezký přehledný web
Kam s dětmi, aby se v Praze nenudily a vydalo také krásnou ilustrovanou brožuru pro procházku Prahou Praha:děti, která je i online ke stažení.
🚸 Kidee
Praktická aplikace, ve které najdete spoustu tipů, kam s dětmi, a to tedy nejen v Praze, ale po celé republice. Spuštěna byla na konci roku 2022 a má krásné grafické zpracování.

🚸 Mami kam? 
Hezky vedený blog jedné pažské maminky Renči, která si přehledně zapisuje navštívená zajímavá babyfriendly místa.

Mimo tyto weby a jejich sítě doporučujeme sledovat ještě další profily na instagramu, plné skvělých tipů pro rodiče s dětmi v Praze:
🚸 @uzij_si_prahu 
Pravidelná dávka tipů „co, kdy, kde v Praze
 od aktivní maminky Katky 
🚸 @kolik_ma_praha_vezi 
Přes 150 tipů na výlet v Praze, včetně možnosti stažení venkovních bojovek Stezkohraní pro zpestření výletů, a taky odkaz na google mapu pražských míst 
🚸 @tipyprodeti
Tipy pro děti a jejich rodiče (nejen) v Praze od maminky Nicole 
🚸 @kids_trips_diary
Tipy na zajímavá místa od jedné rodiny z Prahy
​​​​​​​​​​​​​
Ověřeno rodiči
Ověřeno rodiči
Pražské zkratky
Pražské zkratky
Rodina cestuje
Rodina cestuje
Prague City tourism
Prague City tourism
Mami kam?
Mami kam?
Kidee
Kidee
A u koho hledat inspiraci na další výlety nejen po Česku se dočtete zase v dalším příspěvku!
❤︎
Jestli máte další tipy, budeme moc rády, když se s námi o ně také podělíte!
Pošlete nám je do zprávy třeba tady nebo přes instagram / facebook
a my je rády zařadíme na mapu. Díky!
POSLAT
Thank you!
tags – aby bylo snazší mapu na netu najít: KUKKU hravá mapa Prahy, kde si hrát v Praze, Praha s dětmi, děti v Praze, kam s dětmi v Praze, výlet do Prahy, víkend v Praze, dětské koutky v Praze, dětské herny v Praze, dětská hřiště v Praze, pražské hračkářství, galerie a muzea pro děti, dětské knihkupectví, dětské knihovny, venkovní hřiště a parky, tipy pro rodiče, tipy pro maminky, jak zabavit děti, pražská místa, která děti baví