KNIHA / POHLEDNICE / KURZY / FOTOGALERIE​​​​​​ / PŘÍBĚH


PŘÍBĚH KNÍŽKY

"Vytvořila jsem pro děti fotograficky ilustrovanou knížku, která jim na svých stránkách nechává prostor, aby si ji mohly dotvořit podle sebe. Můžou si do připravených fotek dokreslit cokoliv dle svojí fantazie a každý list si tak promění ve svoje vlastní umělecké dílo." 

Iveta Kulhavá

Celý rozhovor z květnového
natáčení najdete zde

Knížka vyšla v prosinci 2017, také díky podpoře přispěvatelů na HITHIT!


Co děti na knížce baví?


Její velký formát.
Knížka se blíží úctyhodnému půl metru :-) Vnitřní listy mají rozměry 23x46 cm.
A je jich v deskách sedmnáct.

Její název: MOJE
Jak jinak by se přeci mohla jmenovat knížka, kterou si děti musí samy dotvořit :-) Nechte je, ať vezmou její podobu do vlastních rukou. Však i její prázdné desky čekají na jejich velké nápady.

Fotografie, které jim nechávají prostor pro vlastní dokreslení
Nechte se překvapit, jakým způsobem vaši malí umělci promění obrázky ve svá vlastní autorská díla. Použít můžou pastelky, fixy, vodovky, voskovky, křídy... Na tento pevný papír je možné
použít cokoliv!

Texty na odlepovacích obláčcích
Když budou děti potřebovat inspiraci, co by se na list dalo dokreslit, přečtěte si společně text na bílém odlepovacím obláčku, který vám napoví.

Knižní desky, ze kterých se může stát rámeček
Všimli jste si, že po odklopení vrchního víka se z desek stane rámeček na vaše obrázky? Rámeček si pak můžete postavit na stůl, opřít o zeď, nebo pověsit. Můžete si s dětmi uspořádat i vlastní výstavu!

Skvělý dárek
Tato skvělá díla pak můžete někomu darovat! Mamince, tatínkovi, babičce, dědečkovi, kamarádovi... Třeba zarámované v krásném rámu jako dárek k narozeninám.
Kreslit můžete všichni
Obrázky můžete s dětmi dokreslovat společně. A je jedno, kolik vám nebo dětem je let. Zjistili jsme, že knížka baví děti čtyřleté i dvanáctileté, ale i babičky sedmdesátileté :-)

Náměty pro fotografování
A pro ty náročnější pak knížka skrývá inspiraci, jak si obrázky vyfotografovat sami. Zkuste se na obrázek zahledět a přemýšlejte společně, jak byste si podobný záběr mohli připravit před svým vlastním fotoaparátem. Pokud budete chtít poradit, napište si o radu, nebo se setkáme na workshopech a spolu už to vymyslíme!

Ještě něco navíc? Pohlednice k vykreslení!
Všechny obrázky z knížky navíc můžete mít i ve formátu pohlednic 20x10cm. Posílejte svým kamarádům a rodině originální pohledy, které si sami dokreslíte! Věřte, že je tím nápadem překvapíte :-)

.
.
.
.

Chcete této knížce také říkat MOJE?
OBJEDNAT za 450 Kč
Děkujeme za objednávku! Každou objednávku zpracováváme individuálně, proto prosím mějte strpení, ozveme se Vám co nejdříve! (přes den většinou do 2 hodin)Knížku seženete také na těchto místech:
Hračkotéka
Školská 34, Praha 1 
nebo ve dnech 10.–13.5. na festivalu Svět knihy
a do začátku prázdnin v kavárně Divoké Matky


ISBN 978-80-270-3075-0Už máte knížku doma?

Chcete se pochlubit,

jaká díla jste s knížkou vytvořili?

Posílejte nám fotografie vámi dokreslených obrázků
na email kukku.info(@)gmail.com
nebo sdílejte #knihamoje
V červnu 2018 jsme těm nejkrásnějším vybraným obrázkům uspořádali výstavu
v kavárně Divoké Matky v Karlíně, která měla vernisáž 1.6. na Den dětí.
Fotografie z výstavy si můžete prohlédnout na našem Instagramu.
Chystáme ale výstavy i na dalších místech.
Chcete být o těchto akcích informovaní? Sledujte nás nebo
nám zanechte na sebe email a my vám dáme vědět..
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Poděkování všem, jejichž cenné rady a čas ke vzniku knihy MOJE přispěli:
Jiří Nedvěd, Petra Bejdová, Kubíček Nekněz, Bára Baronová, Miroslav Vojtěchovský, Marian Beneš se synem Kristianem, Jan Krejčík, Jan Činčera, Martin Kulhavý, Petr Honců, Adéla Hůlková, Martina Kulhavá, Naďa Kovaříková, Jarmila Zobačová, Jiří Toman, Kristýna Mikulková, Jakub Mikulka, Hana Kulhavá, Zbyněk Kulhavý, Josef Havelka, Štěpánka Paseková, Lucie Muchovičová, Magdalena Marešová, Jana Tichá, Jan Kulka, Jana Pavlišová, Jirka Skalický, Kamila Nedvědová, Jana Jež, Tihana Valent, Marek Štim, Tereza Oršulíková