KNIHA / POHLEDNICE / KURZY A DÍLNY / FOTOGALERIE​​​​​​ / PŘÍBĚH
Fotograficky ilustrovaná knížka s nevázanými listy, které vám i dětem nechávají prostor vzít jejich podobu do vlastních rukou. Proměňte každý obraz ve své jedinečné dílo.

Kniha původně vznikla jako bakalářská práce v ateliéru fotografie na FUD UJEP.
Autorka námětu a fotografií: Iveta Kulhavá 
Autor doprovodných textů na odlepovacích obláčcích: Jiří Nedvěd
Dětmi dokreslené obrázky z knížky jste mohli vidět během června 2018 na výstavě v kavárně Divoké Matky v Karlíně. Prohlédněte si snímky z výstavy vfotogalerii.​​​​​​​


Až budete hledat některá z těchto hesel: velké fotografické omalovánky / kniha k dotvoření / velká kniha k dokreslení / osobní kniha / kniha pro děti /dětská kniha / dokresli si knihu / nebo něco podobného, tak jste tady nejspíš správně :-)

Čím kniha děti zaujme?


1) Svým velkým formátem.
Knížka se blíží úctyhodnému půl metru :-) Listy mají rozměry 23x46 cm.
A je jich v deskách sedmnáct. To už je dostatek prostoru pro tvoření.
 
2) Svým názvem: MOJE.
Jak jinak by se přeci mohla jmenovat knížka, kterou si děti musí samy dotvořit :-) Nechte je, ať vezmou její podobu do vlastních rukou. Však i její nepotištěné desky čekají na velké nápady nových autorů.
 
3) Fotografiemi, které jim nechávají prostor pro dokreslení.
Nechte se překvapit, jakým způsobem vaši malí umělci promění obrázky ve svá vlastní autorská díla. Použít můžou pastelky, fixy, vodovky, voskovky, křídy... Pevný papír téhle knihy jim dává volnost použít všechny oblíbené techniky!
 
4) Texty na odlepovacích obláčcích.
Když budou děti potřebovat inspiraci, co by se na list dalo dokreslit, přečtěte si společně verš na bílém odlepovacím obláčku, který vám napoví.
 
5) Knižními deskami, ze kterých se může stát rámeček.
Všimli jste si, že po odklopení vrchního víka se z desek stane rámeček na vaše obrázky? Ten se pak může postavit na stůl, opřít o zeď, nebo pověsit. Děti si můžou uspořádat i vlastní výstavu!
 
6) Společnou zábavou při vykreslování.
Obrázky můžete s dětmi dokreslovat společně. A je jedno, kolik vám nebo dětem je let. Vrací se k nám zprávy, že knížka baví nejen děti čtyřleté až náctileté, ale velice často i maminky a babičky a dokonce i některé tatínky a dědečky :-) To nás moc těší!
 
7) Možností svá díla opatřit autogramem a darovat.
Vlastnoručně dotvořený list je možné vyjmout a třeba někomu věnovat. Podepsané dílo v krásném rámu tak může být skvělým nápadem na dárek, třeba babičce k narozeninám.
 
8) Zábavnými náměty pro fotografování.
Pro ty náročnější pak knížka skrývá inspiraci, jak si obrázky vyfotografovat sami. Zkuste se na obrázek zahledět a přemýšlejte společně, jak byste si podobný záběr mohli připravit před svým vlastním fotoaparátem. Pokud budete chtít poradit, napište si o radu, nebo se setkáme na workshopech a spolu už to vymyslíme!
 
9) Ještě něčím navíc - pohlednicemi k vykreslení! 
Všechny obrázky z knížky navíc můžete mít i ve formátu pohlednic 20x10cm. Posílejte svým kamarádům a rodině originální pohledy, které si sami dokreslíte! Věřte, že je tím nápadem překvapíte :-)
 
 
Chcete této knížce také říkat MOJE?
Najdete ji ve vybraných knihkupectvích nebo si ji můžete výhodně objednat přímo u nás v obchůdku!